Hewlett Packard Enterprise - HPE BLc7000 Enclosure
Rack-mountable - up to 16 blades - no power supply - remarketed - CTO - with ROHS Trial Insight Control License
Hewlett Packard Enterprise
681844R-B21#B19
N/A
N/A
New
Product Description
Additional Details
What's Included
| Main Specifications | |
|---|---|
| Product Description | HPE BLc7000 Enclosure - rack-mountable - up to 16 blades |
| Product Type | System cabinet |
| Bundled with | ROHS Trial Insight Control License |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Supported Blades Qty | Up to 16 |
| Localization | English, German, French, Italian, Spanish / Europe |
| Built-in Devices | Status LCD, HP Onboard Administrator with KVM Option |
| Power Device | No power supply |
| Power Redundancy | Optional |
| Dimensions (WxDxH) | 44.704 cm x 81.3 cm x 44.2 cm |
| Pricing Type | Remarketed - CTO |
| General | |
| Bundled with | ROHS Trial Insight Control License |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Supported Blades Qty | Up to 16 |
| Built-in Devices | Status LCD, HP Onboard Administrator with KVM Option |
| Cooling System | Rear: fan x 4 / hot-swap ¦ Rear: fan mount x 4 / hot-swap |
| Localization | English, German, French, Italian, Spanish / Europe |
| Miscellaneous | |
| Compliant Standards | RoHS, WEEE |
| Pricing Type | Remarketed - CTO |
| Power | |
| Power Device | No power supply |
| Power Redundancy | Optional |
| Max Supported Qty | 6 |
| Environmental Parameters | |
| Min Operating Temperature | 10 °C |
| Max Operating Temperature | 35 °C |
| Humidity Range Operating | 10 - 90% (non-condensing) |
| Dimensions & Weight | |
| Width | 44.704 cm |
| Depth | 81.3 cm |
| Height | 44.2 cm |
